Top 10 výrobců jednorázových tlakových trubic v Číně 2026
Oct 31, 2026
Zanechat vzkaz
Průvodce B2B Sourcing · 2026
Top 10 výrobců jednorázových tlakových trubic v Číně 2026
Přezkoumání na úrovni zásobování deseti čínských továren vyrábějících tlakové hadičky na jedno použití pro endoskopickou irigaci, perfuzi a monitorování tlaku – se stavem registrace, tlakovými třídami a hloubkou výroby ověřenými proti veřejným podáním.
|
10
Ověření výrobci
|
300–1200 psi
Pokryté tlakové třídy
|
NMPA · CE · FDA
Registrační cesty
|
Proč si jednorázové tlakové hadičky zaslouží pečlivý audit dodavatele
Jednorázové tlakové hadičky jsou na klidném konci inventáře na operačním sále, přesto mají tři povinnosti najednou: musí udržet tlak, aniž by se roztáhly nebo praskly, musí udržovat sterilní cesty tekutiny od sáčku k pacientovi a musí se připojit k pumpám, uzavíracím kohoutům a endoskopům bez adaptérů, které přidávají mrtvý objem nebo místa úniku. Při laparoskopických, hysteroskopických a cystoskopických výkonech je hadička fyzickým spojením mezi irigačním nebo perfuzním čerpadlem a pracovním kanálem – pokud kloub pod tlakem pláče, chirurg v nejhorší možnou chvíli ztrácí jasnost distenze.
Čínské továrny se staly výchozím zdrojem pro tento spotřební materiál. Samotný produkt je regulován: tlakové prodlužovací trubice a vysokotlaká spojovací vedení mají registraci třídy II nebo třídy III u Národního úřadu pro lékařské produkty a exportní modely se zasílají s certifikáty CE nebo povoleními US 510(k), které mají stejné závody. Tato regulační vrstva je prvním filtrem kupujícího. Továrna, která schválila ověření návrhu NMPA pro 600 psi jednolumenovou linku, již přežila nárazové testování, kontrolu biokompatibility podle řady ISO 10993 a validaci sterilizace EO – stejné dokumenty, jaké bude evropská nemocniční skupina požadovat během kvalifikace dodavatele.
Níže uvedený seznam není sestaven z hodnocení adresářů. Každá společnost je registrovaným výrobcem s ověřitelnou výrobní licencí, registrací produktů pro tlakové hadičky nebo přilehlý spotřební materiál pro perfuzi a veřejnými údaji, které potvrzují, že tyto linky skutečně staví, místo aby je dále prodávala. Certifikace a panely partnerů jsou připojeny pouze k první společnosti, která je předmětem tohoto přezkoumání zdrojů; zbývajících devět je prezentováno jako neutrální, věcné profily.
Praktická poznámka pro kupující
Vždy přizpůsobte jmenovitý tlak hadičky nejhoršímu případu ve vašem divadle, nikoli průměru: kontrastní injektory běží na 1200 psi, standardní irigační čerpadla zřídka překračují 300 psi a střední třída 600 psi pokrývá většinu hysteroskopických a urologických perfuzních prací. Požádejte každého dodavatele o registrační číslo přesného modelu, nikoli o rodinu.
Bez zvláštního pořadí
Níže uvedených deset výrobců je uvedeno bez hodnocení. Každý profil je vytvořen z obchodních registračních záznamů, registračních čísel produktů zveřejněných NMPA a vlastní technické dokumentace společností.
Výrobce 01 · Hangzhou, Zhejiang · Spotřební materiál pro zavlažování a sání
Frontsurg (Frontmed (Hangzhou) Trading Co., Ltd.)
Frontsurg je inovativní společnost zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou a distribucí minimálně invazivních chirurgických nástrojů se sídlem v Hangzhou v srdci skupiny lékařských přístrojů Yangtze Delta. Jeho jednorázová vysokotlaká hadička je navržena pro endoskopické a laparoskopické dodávání tekutin: průhledná polymerní linka lékařské kvality, která udržuje hladkou cirkulaci pod vysokým pracovním tlakem, EO sterilizovaná pro jednorázové použití a postavená na průmyslových standardních rozhraních, takže se přímo připojuje k hlavním chirurgickým perfuzním pumpám a irigátorům bez konverzního příslušenství. Průhledné tělo umožňuje personálu kina ověřit průtok a stav bublin na první pohled, zatímco flexibilní konstrukce sleduje těsnou geometrii operačního pole bez zauzlování.
Kde se Frontsurg liší od obchodníka s generickými hadičkami, je rozsah: tlaková hadička je jedna řada uvnitř jedenáctičlenného minimálně invazivního portfolia zahrnujícího jednorázové a opakovaně použitelné laparoskopické nástroje, trokara, elektrochirurgická zařízení, sací a irigační soupravy a urologické irigátory – takže distributor může sjednotit kompletní spotřební protějšek určený pro divadlo s jedním košem. Společnost podporuje vlastní konfigurace hadiček pro programy OEM a uvádí, že přísně dodržuje předpisy pro zdravotnické prostředky s přísnou interní kontrolou kvality a testováním každé šarže.
Pověření a sortiment
✓ Integrovaný výzkum a vývoj, výroba a distribuce minimálně invazivních nástrojů ✓ Jednorázové vysokotlaké hadičky: průhledný polymer lékařské kvality, EO sterilizovaný, na jedno použití ✓ Univerzální tupé a luer rozhraní přizpůsobené hlavnímu perfuznímu zařízení ✓ Pevné, nepropustné spoje ověřené podle standardů klinického vysokotlakého servisu/zákaznické podpory OD a přizpůsobení OEM vany linky: sací-irigační sety a jednorázové urologické irigátory ze stejného továrního systému
Měřítko a dosah
Portfolio společnosti Frontsurg pokrývá jedenáct produktových rodin používaných v laparoskopické, gynekologické, urologické a všeobecné chirurgii, přičemž irigační a odsávací rodina nese tlakovou hadici, irigátor a soupravu pro ambulantní sály i lůžkové operační sály. Vlastní konfigurace jsou řešeny prostřednictvím vyhrazeného kanálu OEM/ODM a společnost se staví spíše pro dlouhodobá distribuční partnerství než pro jednorázové prodeje na místě.
|
11
Minimálně invazivní rodiny produktů
|
Na jedno použití
Design kontroly infekce sterilizovaný EO
|
OEM/ODM
Podporovány vlastní konfigurace hadiček
|
Výrobce 02 · Shenzhen, Guangdong · Systémy dodávání kontrastu
Shenzhen Antmed Co., Ltd.
Společnost Antmed byla zaregistrována v Shenzhenu v březnu 2004 a více než dvě desetiletí se věnuje jedné úzké disciplíně: podání kontrastu. Společnost vlastní základní kapitál 338,4 milionů RMB a vyrábí elektrické injektory CT, MRI a DSA spolu s kompletním spotřebním řetězcem - vysokotlaké stříkačky, tlakové spojovací hadičky a sady pacientských hadic s výkonem od 300 psi do 1200 psi, s registracemi včetně schválení NMPA injekční vstřikovací trubice 20223030971 pro vysokotlaké prodlužovací hadičky
Jeho řady jsou zdokumentovány jako kompatibilní s hlavními mezinárodními značkami vstřikovačů, sortiment se dodává do více než 130 zemí a společnost je držitelem titulu jediného šampiona ve výrobě Guangdong pro rok 2026 pro inteligentní vysokotlaké kontrastní stříkačky a příslušenství spolu s národním statusem malého obra a zhruba 340 patenty v evidenci.
Výrobce 03 · Shenzhen, Guangdong · Intervenční a monitorovací spotřební materiál
Shenzhen Scw Medicath Ltd.
Společnost Scw Medicath, založená v dubnu 1996 lékařským postdoktorandem vyškoleným v USA, působí v průmyslové zóně Baolong v okrese Longgang v Shenzhenu s plně splaceným kapitálem ve výši 30 milionů RMB a 496 pojištěnými zaměstnanci ve své poslední roční evidenci. Závod provozuje výrobní budovu o rozloze 15 000 metrů čtverečních včetně více než 4 000 metrů čtverečních čistých prostor třídy 10 000 a třídy 100 000 s evropskými a americkými výrobními linkami a automatizovanou sterilizací EO na místě.
Jeho katalog zahrnuje oba konce trhu s tlakovými hadičkami: tlakové převodníky IBP s monitorovacími linkami pro anestezii a intenzivní péči a vysokotlaké kontrastní spojovací hadičky při 300 psi pro zobrazovací sady – registrace 20173144592 pokrývá řadu prodlužovacích tlakových hadic na jedno použití v různých průměrech. Společnost je držitelem 168 patentů, zhruba deset procent ročního obratu investuje do výzkumu a vývoje a exportuje do více než třiceti zemí.
Výrobce 04 · Shenzhen, Guangdong · Spotřební materiál pro zobrazování a infuzi
Shenzhen Baoan Medical Products Co., Ltd.
Baoan Medical, založená v lednu 1990, je jednou ze starších továren na jednorázový spotřební materiál v klastru Shenzhen s plně splaceným kapitálem 33,6 milionů RMB, zhruba 230 pojištěnými zaměstnanci a průmyslovým parkem o rozloze 60 000 metrů čtverečních v Longgangu. Společnost se soustředí na spotřební materiál pro lékařské zobrazování a injekční aplikaci: vysokotlaké kontrastní injekční stříkačky s nástavci a jednorázové tlakové prodlužovací hadičky registrované pod schválením NMPA 20213030156 ve variantách s jedním lumenem B a BF s hodnotou 600 psi.
Veřejná podání zaznamenávají asi 100 patentů, 39 osvědčení o registraci produktů třídy II a III a status provinčního inženýrského centra pro vysokotlaká kontrastní injekční zařízení. Její produkty nesou označení CE, US FDA 510(k), australské registrace TGA a korejské KGMP a prodejní síť zasahuje do více než 180 zemí a regionů.
Výrobce 05 · Shenzhen, Guangdong · Převodníky a tlakové potrubí IBP
Shenzhen JCR Medical Technology Limited Company
Společnost JCR Medical vybudovala své podnikání od roku 2009 na invazivních snímačích krevního tlaku a jejich podpůrných hadičkách, provozuje továrnu o rozloze 12 000 metrů čtverečních v okrese Guangming, z nichž 5 000 metrů čtverečních je v čisté dílně třídy 100 000 v souladu s GMP s laboratoří třídy 10 000. Měsíční produkce je uváděna na více než 400 000 sad, přičemž každá dokončená jednotka projde před zabalením 100% vizuální a funkční kontrolou.
Program tlakových prodlužovacích trubek zahrnuje čtyři standardní modely – dlouhé a krátké verze v modré a průhledné – navržené pro sady převodníků IBP s ventilovanými a neventilovanými uzávěry kohoutů dodávanými v každém sáčku. Společnost je národní high-tech podnik a specializovaný malý gigant Guangdong, certifikovaný podle TUV ISO 13485 a CE, a nabízí ODM a OEM programy s vlastním vstřikováním, UV vytvrzováním a linkami na balení blistrů.
Výrobce 06 · Tonglu, Hangzhou, Zhejiang · MIS Instruments and Consumables
Hangzhou Kangji Medical Instrument Co., Ltd.
Společnost Kangji Medical, registrovaná v srpnu 2004 v okrese Tonglu – uznávaná čínská výrobní základna endoskopických nástrojů – se rozrostla v jednu z hlavních platforem pro minimálně invazivní chirurgické nástroje a příslušenství v zemi se základním kapitálem 500 milionů RMB, 943 pojištěnými zaměstnanci a 687 patenty. Společnost strávila období kotované na hongkongské burze cenných papírů pod tickerem 9997 před dokončením privatizace v prosinci 2025.
Jeho spotřební koš MISIA zahrnuje irigační a odsávací příslušenství používané spolu s laparoskopickými postupy a tovární systém je certifikován podle EN ISO 13485 a ISO 9001 s produktovými řadami s označením CE. Produkty slouží více než 3 500 tuzemským nemocnicím a přibližně devadesáti zemím a společnost má národní status malého obra s programem provinčních akademických pracovních stanic, který podporuje vývoj jejích přístrojů.
Výrobce 07 · Weihai, Shandong · Infuzní a polymerní spotřební materiál
Shandong Weigao Group Medical Polymer Products Co., Ltd.
Weigao Medical Polymer, kótovaná vlajková loď skupiny Weigao na hongkongské burze (01066.HK, kotovaná v roce 2004), byla zaregistrována v prosinci 2000 s kapitálem 457 milionů RMB a pracovní silou přesahující 13 000. Tržby za rok 2025 dosáhly 13,4 miliardy RMB a její produkty jsou instalovány v 81,3 procentech špičkových čínských nemocnic – rozsah, který se promítá do kapacity polymerních směsí, lisování a sterilizace EO jen málo kupujících hadiček má přístup jinde.
V rámci infuzního a perioperačního portfolia společnost vyrábí prodlužovací linky, monitorovací linky a perfuzní příslušenství, které sdílí stejnou infrastrukturu čistých prostor jako její infuzní sety a anesteziologické produkty. Podílí se na více než stovce průmyslových standardů, provozuje první vlastní linku na sterilizaci ozařováním mezi čínskými výrobci přístrojů a vyváží do více než stovky zemí.
Výrobce 08 · Changyuan, Henan · Spotřební materiál pro anestezii a infuze
Henan Tuoren Medical Devices Group Co., Ltd.
Skupina Tuoren začala v roce 1993 v Changyuanu, Henan, a její výrobní subjekt Henan Tuoren Medical Devices Group Co., Ltd. byl zaregistrován v červenci 1996 se základním kapitálem 800 milionů RMB a 706 pojištěnými zaměstnanci. Skupina provozuje pět výrobních základen a pět výzkumných a vývojových center, je držitelem titulu jednoho národního šampiona v anestezii, analgezii a dýchacích cestách a má 615 patentů.
Anesteziologické soupravy mají 48procentní podíl na domácím trhu a infuzní pumpy 36 procent, přičemž centrální žilní katétry, endotracheální kanyly a dýchací okruhy vedou v národním prodeji – produktové řady, jejichž hadičky pro tekutinu, tlaková vedení a konektory jsou vyrobeny ve stejných dílnách na výrobu polymerů. Produkty se dostávají do zhruba stovky zemí prostřednictvím dceřiných společností na třinácti trzích, podporovaných národním centrem pro inovace vysoce výkonných zdravotnických prostředků, které sídlí v jeho kampusu.
Výrobce 09 · Nanchang, Jiangxi · Dodávka léků a čištění krve
Jiangxi Sanxin Medical Technology Group Co., Ltd.
Sanxin Medical, kotovaná na Shenzhen ChiNext od roku 2015 pod číslem 300453, byla založena v březnu 1997 a působí v ekonomické zóně Xiaolan v Nanchangu se základním kapitálem 522 milionů RMB a přibližně 1 456 pojištěnými zaměstnanci. Společnost se staví na dvou kolejích: platforma pro čištění krve a role prvního výrobce přístrojů pro podávání léků – infuzních linek, prodlužovacích hadiček a dávkovacích sad, které sdílejí materiálové systémy s tlakovými hadičkami.
Osm inteligentních výrobních základen slouží zákazníkům ve více než stovce zemí a záznam o podání ukazuje 249 patentů spolu s účastí ve třech národních a průmyslových standardech. Nedávný program konvertibilních dluhopisů financuje rozšíření kapacity napříč svými čisticími a spotřebními linkami, což signalizuje pokračující investice do segmentu hadic a tekutinových cest.
Výrobce 10 · Shanghai · Punkční a infuzní zařízení
Shanghai Kangdelai Enterprise Group Co., Ltd.
Kangdelai, od listopadu 2016 kótovaná na šanghajské burze cenných papírů pod číslem 603987, má svůj původ v roce 1987 ve Wenzhou a ve své současné šanghajské podobě byla zaregistrována v červenci 1998 s kapitálem 437 milionů RMB a zhruba 3 900 zaměstnanci. Je jedním z mála čínských výrobců, kteří vlastní kompletní vlastní řetězec punkčních a infuzních zařízení, od broušení jehlou přes lisování polymerů až po hotové sterilní balení.
Produkty pro péči o punkci přispívají přibližně sedmdesáti procenty příjmů, doplněné o infuzní příslušenství, odběr vzorků a intervenční linky. Skupina je držitelem více než 400 patentů, zasedá v národním výboru pro standardizaci injekčních stříkaček a jehel, navrhla několik národních a průmyslových norem pro infuzní soupravy a jehly a dodává do více než padesáti zemí v rámci pověření CE, FDA a ISO 13485.
Jak se kvalifikovat dodavatele tlakových hadic na jedno použití
1. Nejprve tlaková třída, pak vše ostatní
Před kontaktováním továren nastavte specifikaci: 300 psi pro standardní irigační a perfuzní dodávání, 600 psi pro hysteroskopické a urologické čerpací systémy, 1200 psi pouze tam, kde jsou v dosahu kontrastní injektory. Vyžadujte číslo registračního certifikátu pro přesný model a potvrďte důkazy o roztržení, které je základem hodnocení, nikoli tvrzení na úrovni rodiny.
2. Materiál a přehlednost
Normou je průhledné PVC nebo TPU lékařské kvality; co se mění, je soustřednost stěny a jasnost pod tekutinou. Trubice, která žloutne, zakaluje nebo vykazuje proudící stíny, činí detekci bublin v divadle nespolehlivou. Požádejte o dokumentaci biokompatibility podle řady ISO 10993 a potvrďte, že po zamýšlenou dobu kontaktu nedochází k migraci změkčovadla.
3. Rozhraní a kompatibilita
Trvejte na standardních rozměrech luer-lock a tupých spojů, které se osvědčily u čerpadel a uzavíracích kohoutů, které již máte ve svém vozovém parku. Linka, která potřebuje konverzní adaptéry, přidává místa úniku a mrtvý objem; nejsilnější dodavatelé ověřují svá rozhraní vůči běžným perfuzním zařízením a zveřejňují seznam kompatibility.
4. Sterilizace a integrita balení
Sterilizace EO s validovanými limity reziduí je standardní pro hadičky na jedno použití; ozařování je alternativou u větších závodů. Zkontrolujte, zda sáčky chrání hroty typu luer při přepravě, zda jsou ventilované a neventilované uzávěry dodávány uvnitř každé sady a zda jsou tvrzení o trvanlivosti podpořena údaji o stárnutí v reálném čase nebo urychleným stárnutím pro suché a chladné skladování.
5. Kontrola hloubky čistého prostoru a šarže
Výrobní hloubka odděluje továrny od balíren. Hledejte dílny třídy 100 000 nebo čistší dílny, vstřikovací lisy a montáž linky pod jednou střechou, 100% výstupní kontrola a kódy sledovatelnosti jednotlivých položek, které nemocnici umožní vysledovat stížnost až k vytlačované šarži.
6. Regulační cesta pro váš trh
Přiřaďte stávající registrace dodavatele k vašemu cíli: certifikáty NMPA třídy II/III pro Čínu, soubory CE pro Evropu, FDA 510(k) pro Spojené státy a případně TGA a KGMP. Továrna, která již vyváží v rámci těchto cest, zkracuje vaši vlastní registrační lhůtu o měsíce.
Technické poznámky k jednorázovým tlakovým hadičkám
| Běžně používané tlakové třídy | standardní irigace a perfuze 300 psi; 600 psi hysteroskopické a urologické čerpání; Kontrastní injekční linky 1200 psi pro CT, MRI a DSA |
| Materiály trubek | Dominuje průhledné PVC a TPU lékařské kvality; tloušťka stěny a soustřednost řídí okraj protržení a odolnost proti zalomení |
| Metoda sterilizace | Ethylenoxid s ověřenými limity zbytků je výchozí; ozařovací linky existují v největších továrnách na výrobu polymerů |
| Biokompatibilita | Hodnocení podle řady ISO 10993 pro dobu kontaktu mezi tekutinou a dráhou; žádné podráždění a žádné nežádoucí extrahovatelné látky |
| Rozhraní | Standardní luer-lock a tupé spoje přizpůsobené hlavním perfuzním pumpám, uzavíracím kohoutům a endoskopickým pracovním kanálům |
| Typické délky | 150 cm a 200 cm jsou objemové konfigurace pro vysokotlaké kontrastní linie; monitorovací soupravy používají kratší sady segmentů |
| Disciplína použití | Pouze na jedno použití; opětovné použití ruší jak záruku sterility, tak validaci nárazového hodnocení, na které registrace spočívá |
Často kladené otázky
Jaký tlak by měla mít hysteroskopická irigační linka?
Většina hysteroskopických a urologických perfuzních systémů funguje pohodlně v trubici s hodnocením 600 psi, což je třída, kterou čínské továrny nejčastěji registrují pro tuto indikaci. Standardní laparoskopická irigace zřídka potřebuje více než 300 psi. Rozhodujícím číslem je maximální výstupní tlak vašeho čerpadla s bezpečnostní rezervou, nikoli nominální nastavení.
Jsou čínské registrace tlakových trubic uznávány v zahraničí?
Samotné certifikáty NMPA jsou domácí, ale několik výrobců na tomto seznamu je držitelem paralelních certifikátů CE, povolení US 510(k), registrace TGA a KGMP pro stejné rodiny produktů. Tyto paralelní soubory jsou tím, co evropský nebo americký distributor kontroluje, a naznačují, že stejná návrhová dokumentace přežila nezávislou kontrolu.
Mohou dodavatelé vytisknout naši značku a zabalit konfiguraci naší sady?
Ano ve většině zde profilovaných továren. JCR Medical a Frontsurg provozují formální OEM a ODM programy s vlastním balením, zatímco větší skupiny jako Weigao a Tuoren zpracovávají objemy soukromých značek prostřednictvím svých distribučních divizí. Poskytněte umělecká díla, obsah sady a pravidla pro označování cílového trhu ve fázi dotazu, abyste získali přesnou cenovou nabídku.
Jaké je reálné minimální množství objednávky?
MOQ sledují spíše sterilizační dávku než formu: EO komory jsou naplněny kartonem, takže továrny obvykle uvádějí desítky tisíc kusů na konfiguraci. Standardní katalogové modely ve standardních délkách mají nejnižší prahové hodnoty; vlastní barvy, potištěné sáčky nebo sestavy souprav zvyšují velikost šarže potřebnou k amortizaci validace.
Jak se vlastně ověřuje tlak při roztržení?
Validace návrhu podrobuje vzorky násobkům jmenovitého tlaku s potrubím upnutým a naplněným kapalinou, přičemž se zaznamenává expanze, netěsnosti ve spojích a způsob konečného selhání. Výroba pak odebírá vzorky každé šarže pro stejný test. Požádejte o zobrazení formátu zprávy o zkoušce: továrna, která měří a zaznamenává místa netěsností spojů, nejen prasknutí trubice, má hlubší pochopení procesu.
Hadičky na jedno použití versus opakovaně použitelné hadičky: kam každá patří?
Jednorázové linky dominují endoskopickému irigování a monitorování tlaku, protože vnitřní kanály nelze spolehlivě přepracovat a pravidla kontroly infekcí ve většině nemocnic to nyní zakazují. Opakovaně použitelná kovová nebo vyztužená vedení přetrvávají pouze v pevných instalacích zařízení. Pro získávání spotřebního materiálu plánujte výhradně konfigurace na jedno použití, sterilně zabalené s údaji o trvanlivosti.
Zdroj Jednorázová tlaková hadička od Frontsurg
Společnost Frontsurg dodává své jednorázové vysokotlaké hadičky spolu se sacími a irigačními soupravami a urologickými irigátory jako jeden kvalifikovaný balíček, podporovaný EO-sterilizovaným designem na jedno použití, průhledným tělem linky s ověřeným průtokem a podporou OEM/ODM pro vlastní konfigurace.
Zašlete specifikaci hadiček, cílový trh a cílové objemy, abyste obdrželi registrace modelu, dokumentaci kompatibility a cenovou nabídku pro vaši první zkušební šarži.
Frontmed (Hangzhou) Trading Co., Ltd. · Hangzhou, Zhejiang, Čína · E-mail: alex@frontsurg.com · Tel/WhatsApp: +86 151 6716 9571
Dvojice:Ne
Odeslat dotaz
